Podróżowanie po Stanach Zjednoczonych

Dziś bez wątpienia podróżowanie za granicę jest jedną z najpopularniejszych rozrywek, na jaką mogą pozwolić sobie ludzie. Cel podróży bywa jednak skrajnie różny – jedni turyści wybierają miejsca, w których panuje tropikalna pogoda i nie robią na miejscu nic poza wypoczywaniem – drudzy natomiast muszą wszystko zobaczyć, zwiedzić i ciągle zmieniać miejsce. Zainteresowani odkrywaniem obcego kraju na własne oczy muszą odpowiednio przygotować się do przygody, gdyż w ruchu o wiele łatwiej o problemy, niż pozostając zameldowanym stale w jednym pokoju pod okiem rezydenta. A im większy kraj, tym więcej uwagi oraz planowania włożyć trzeba w cały wyjazd. Turystyczne magazyny, portale internetowe i fora dla podróżników pełne są jednak bardzo ważnych i przydatnych wskazówek, stosowanie których może pomóc uniknąć problemów na trasie. Warto zapoznać się z doświadczeniami innych, którzy mają już za sobą zwiedzanie takiego niewyobrażalnego państwa jak Stany Zjednoczone.
Najskuteczniejszym sposobem dostania się do Stanów Zjednoczonych jest oczywiście samolot. W przypadku posiadania wizy turystycznej, która jest warunkiem wejścia na teren USA, ma się przeważnie ograniczony czas na jej zrealizowanie. A to prawie zawsze wyklucza możliwość korzystania z opcji zakupu tańszych biletów z pózniejszym terminem wylotu. Z tego tytułu, ale także ze względu na odległość z Polski do Ameryki Północnej, podróż samolotem tam i z powrotem jest dość kosztowna. Na całym terenie USA, a jest to ogromna powierzchnia, znajdują się tysiące lotnisk. Można więc bez problemu dostać się nie tylko do wielkich aglomeracji jak Nowy Jork czy Chiacgo, ale także do dużo mniejszych ośrodków gdzieś na odludnych terenach Idaho czy Wisconsin. Oczywiście nie są to miejsca, które w pierwszej kolejności chcą oglądać turyści. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na zobaczenie Stanów Zjednoczonych od drugiej, mniej popularnej ale prawdziwszej strony, powinien zaplanować także postój w mniejszych miejscowościach.
Już na samym miejscu życie także nie jest szczególnie tanie – zwłaszcza jeśli zaplanujemy sobie podróż po wielu stanach. Taka forma zwiedzania jest najbardziej popularna wśród tych osób, które wyjazd do Stanów planowały od lat, a przynajmniej miesięcy i nie zadowolą się zobaczeniem jedynie Statui Wolności czy Golden Bridge. Głównym celem takich turystów jest posmakowanie życia w podróży, a w Ameryce najłatwiej zrobić to wynajmując auto. Sieci wynajmu aut mają w Stanach wielką tradycję i są doskonale zorganizowane oraz konkurencyjne, dzięki czemu wypożyczenie jakościowego samochodu i wykorzystanie go do przejechania kilku stanów, a następnie oddanie go w dowolnym miejscu w USA, jest bardzo tanie. Będąc w tego typu podróży można z powodzeniem wyszukać na trasie bardzo tanie i ciekawe miejsca do postoju, noclegu oraz wyżywenia. W efekie taka trasa może być dużo mniej kosztowna niż kilka intensywnie spędzonych dni na Manhattanie. Koszty życia w centrum dużego amerykańkiego miasta sa bowiem nieporównanie dokuczliwsze, aniżeli życie na tzw. peryferiach, gdzie wcale nie brakuje atrakcji.

Leave a Reply