Ścieżki prowadzące do amerykańskiej kariery

Ameryka to ogromny kontynent, na którego terenie mieszkają miliony ludzi. Jak każda przestrzeń, Ameryka również wytworzyła swoją własną kulturę, zwyczaje i obyczaje. Dla wielu osób do dziś jest synonimem luksusu i dobrobytu. W Ameryce Północnej bardzo szybko rozwinął się przemysł muzyczny i kinematografia, nie dziwi więc fakt, iż ogromna liczba światowych celebrytów pochodzi i żyje właśnie na jej terenie. To właśnie Hollywood i Los Angeles są ulubionymi miejscami, w których najbogatsi i najbardziej znani na całym globie decydują się zamieszkać.

Zdobycie światowej sławy i wybicie się spośród tysięcy innych kobiet i mężczyzn pragnących tego samego nie jest wcale takie łatwe. Potrzebna jest ogromna determinacja, siła woli i silna osobowość, by zostać zauważonym i dołączonym do tego wciąż dość wąskiego grona. Jednak jest wiele takich osób, nazywanych przez niektórych szczęśliwcami, którym ta ciężka sztuka się udaje i zostają oni rozpoznawalni, sławni i bogaci. Do tego celu nie zawsze potrzebny jest ogromny talent, zdarza się, że cele brytami zostają osoby kompletnie pozbawione jakiegokolwiek artystycznego daru. Wiele jest jednak osób, które cel ten osiągają dzięki swojemu talentowi, uporowi i długoletniej ciężkiej pracy, która końcowo zaowocowała sukcesem.

A oto niektórzy z tego grona szczęśliwców, rozpoznawalnych na terenie całego świata, których pamięć o dokonaniach jeszcze długo nie zgaśnie. Jedną z takich osób, jest Meryl Streep – amerykańska aktorka, ikona dzisiejszego kina, której postać po raz pierwszy pojawiła się na szklanym ekranie w 1977 roku, kiedy to wystąpiła w filmie „The Deadliest Season”. Do dziś artystka doczekała się, bagatela, aż dziewiętnastu nominacji do najważniejszej światowej nagrody filmowej, przyznawanej przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, zwanej potocznie Oskarem. Jak dotąd, Meryl Streep uzyskała trzy takie statuetki. Pierwszą, już w 1979 roku za rolę w filmie „Sprawa Kramerów” w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa, kolejną trzy lata później tym razem za fenomenalną rolę pierwszoplanową za postać Zofii Zawistowskiej w Amerykańskiej produkcji „Wybór Zofii”. Na swoją kolejną, trzecią statuetkę, Meryl Streep musiała poczekać kilkadziesiąt lat. Uzyskała ją dopiero w 2012 roku, dzięki niesamowitemu odegraniu postaci brytyjskiej premier, która dzięki swojej działalności na stałe zapisała się w historycznych kartach. Mowa oczywiście o Margaret Thatcher i filmie pod tytułem „Żelazna Dama”. W czasie trwania aktorskiej kariery, Meryl Streep zagrała w kilkudziesięciu produkcjach filmowych, które do dziś podziwiać możemy na szklanym ekranie. Aktorce nie obce są żadne gatunki. Do grona najpopularniejszych filmów z udziałem tej fenomenalnej amerykańskiej aktorki należą bezapelacyjnie: „Pożegnanie z Afryką”, „Dzika rzeka”, „Diabeł ubiera się u Prady”, „Mamma Mia!”, „To skomplikowane” i wiele, wiele innych. Niedługo do kin na terenie całego świata wejdzie najnowszy film z jej udziałem, pod tytułem „Boska Florence”.

Do grona światowych gwiazd należą nie tylko aktorzy, ale również piosenkarze, którzy dzięki swojemu wokalnemu talentowi dostarczają swoim słuchaczom i wielbicielom niesamowitych wrażeń. Jedną z takich osób był Michael Jackson, który w trakcie swojej kariery muzycznej przełamał wiele barier i otworzył przemysł fonograficzny na nowe pomysły. Był on jednym z pierwszych czarnoskórych artystów, który został zaaprobowany przez telewizję MTV, zapoczątkował on też odmienne podejście do teledysków – krótkich filmowych klipów do największych muzycznych utworów. Dzięki Jacksonowi stały się one niemalże „małymi filmami” czy nawet „dziełami sztuki”. Michael rozpropagował także ciężkie w samodzielnym wykonaniu ruchy taneczne, takie jak moonwalk, czy robot Dance. Do wielkiej, światowej kariery wiodą różnorakie ścieżki. Najważniejsze jest jednak, by właściwie wykorzystać swoje tak zwane „pięć minut”, jeśli już je uzyskamy.

Leave a Reply