Praca w amerykańskiej firmie

Obecnie na naszym rynku pracy pojawia się coraz więcej amerykańskich przedsiębiorców. Wiele tamtejszych firm decyduje się po prostu na rozszerzenie swoich interesów o kraje Europy Środkowej i Wschodniej i Polska trafia na ich mapę planów. Bardzo cieszy to młode osoby poszukujące obecnie zatrudnienia w Polsce.

Co prawda poziom bezrobocia w naszym kraju znacznie zmalał i po raz pierwszy w ostatnim miesiącu osiągnął on jednocyfrowy wynik, jednak wszyscy Polacy wiedza, że praca w amerykańskiej korporacji to zupełnie coś innego niż w przeciętnej polskiej firmie. Znacznie różni się przede wszystkim samo podejście do pracownika. Co prawda, musi on wkładać całego siebie w swoją pracę i dawać wszystko firmie, jednakże on sam również może liczyć na to, że zostanie przez pracodawcę doceniony.

Przede wszystkim, mowa tu o kwestii wynagrodzenia. Amerykanie dużo lepiej płacą Polakom pracującym w ich firmach niż nasi rodzimi pracodawcy. Dla nich bowiem życie i utrzymanie się na polskim rynku nie jest wcale tak trudne i kosztowne. Poza tym, często dają oni swoim pracownikom również różnego rodzaju benefity, jak możliwość korzystania z zajęć sportowych za darmo, opiekę medyczną w prywatnych klinikach, czy też innego rodzaju profity. Wiele osób jest bardzo zadowolonych z pracy w firmie amerykańskiej z siedzibą w Polsce.

Leave a Reply