Miasto, które trzeba zobaczyć

Marzeniem wszystkich fanek oraz fanów serialu Sex and the city jest możliwość odwiedzenia Nowego Jorku i możliwość podążania śladami bohaterek serialu. Nowy Jork to przecież miasto-centrum Stanów Zjednoczonych, największa i najludniejsza aglomeracja miejska na całym kontynencie. Samo miasto podzielone jest na pięć ogromnych dzielnic, które charakteryzuje to, że zamieszkiwane są przez różne grupy społeczne i różne narodowości.

Oczywiście każdy fan serialu chciałby przede wszystkim na wstępie zobaczyć Manhattan, centrum Nowego Jorku. Jest to biznesowe centrum i miejsce, które charakteryzują najwyższe ceny za metr kwadratowy nieruchomości. Zamieszkuje tam tak zwana śmietanka towarzyska. Jednakże Manhattan, to także słynne Chinatown, które stanowi największe skupisko ludności chińskiej na tym kontynencie. Pamiętajmy także o tym, że Manhattan to także piękne, wąskie, stare i niezwykle klimatyczne uliczki oraz setki przyjemnych kawiarenek i barów, w których nowojorczycy spędzają mnóstwo czasu.

Koniecznie trzeba zobaczyć najwyższy budynek Nowego Jorku, czyli Empire State Building oraz Statuę Wolności, na której sam szczyt można wjechać i podziwiać najpiękniejszą amerykańską panoramę wieżowców i drapaczy chmur. Z tego przecież słynie przede wszystkim to piękne miasto. Kochający naturę mogą zaś spędzić czas w rozlicznych parkach, które stanowią cały przemyślany system miejski. Oprócz parków, miasto zapewnia ponad dwadzieścia kilometrów plaż miejskich, gdzie można spędzić czas jak na prawdziwych wakacjach.

Najmniej atrakcyjny turystycznie jest nowojorski Bronx. Warto jednak odwiedzić największe zoo występujące w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Zoo to może pochwalić się ponad sześcioma tysiącami zwierząt. Bronx jest jedyną dzielnicą tego pięknego miasta, która znajduje się w całości na stałym lądzie. Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Nowego Jorku, jest też Staten Island Ferry. Korzystają z niej nie tylko turyści, ale równie chętnie mieszkańcy miasta, co pomaga im się przemieszczać i poruszać.

Nowy Jork, to jednak nie tylko turystyka, ale także wspaniałe życie kulturalne. Każdy powinien obejrzeć musical na Broadway’u, aby móc poczuć się jak prawdziwy mieszkaniec tego miasta. Ponadto, warto jest zainteresować się aktualnymi wystawami sztuki, ponieważ miasto to aż kipi od artystów. Wielu z nich właśnie tam decyduje się wystawiać swoje prace. Liczne koncerty i happeningi sprawiają, że w Nowym Jorku nie sposób jest się nudzić. Każdy może odszukać tam coś dla siebie. Kobiety na pewno zadowolą się zakupami, ponieważ mają tam dostęp do wszystkich najpopularniejszych i najbardziej lusksusowych marek z całego świata. W Nowym Jorku można zakupić buty, czy torebkę od najlepszego projektanta. Turyści często bywają zaskoczeni, jak wiele luksusowych dla nas Europejczyków produktów, właśnie w Nowym Jorku można kupić za bezcen. Nowy Jork oferuje swoje atrakcje wszystkim grupom turystów, bez względu na ich upodobania i na to, w jaki sposób zwiedzają.

Leave a Reply