Miasto Aniołów to nie tylko Hollywood

Los Angeles jest drugą co do wielkości oraz gęstości zaludnienia metropolia w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, zaraz za Nowym Jorkiem. Położone jest ono w Kaliforni Południowej i cechuje się przede wszystkim wspaniałym klimatem, który przyciąga wielu turystów. Oczywiście poza klimatem i wspaniałymi plażami, Los Angeles zachęca do odwiedzania, kojarząc się ze światowym centrum rozrywki i kolebką filmową.

Każdy, kto pojawia się w tym mieście marzy o tym, aby zwiedzić jedną z rozlicznych wytwórni filmowych i spotkać jakąś gwiazdę. Oczywiście, wytwórnie te udostępniają swoje progi dla turystów, jednakże są to zawsze wyznaczone części i nie ma tu mowy o tym, aby niepożądane osoby znalazły się niespodziewanie n planie filmowym. Los Angeles jest niekwestionowaną siedzibą Hollywood, stąd też często mówi się o tym mieście, jako o światowym centrum rozrywki. Turyści spragnieni kontaktu z filmem i rozrywką na najwyższym poziomie, z chęcią odwiedzają Walt Disney Concert Hall, czy Dolby Theatre. Kontaktu z gwiazdami, może nie dosłownie, ale duchowo zaznać można także w słynnej alei gwiazd. To tam wszyscy najsłynniejsi aktorzy amerykańscy odciskają kontury swoich dłoni i pozostawiają po sobie wieczny ślad. Każdy prwdziwy fan filmu powinien więc się tam udać.

Turyści podróżujący z dziećmi, powinni bez wątpienia odwiedzić park rozrywki Disneyland. Jest to niezwykłe miejsce, gdzie panuje atmosfera doskonałej rozrywki i zabawy. Dzieci mogą tam spotkać się z ukochanymi bohaterami disneyowskich bajek oraz filmów, a dorośli wraz z nimi skorzystać z rozlicznych atrakcji takich, jak kolejki i karuzele. Można tam także bardzo smacznie zjeść potrawy z całego świata.

Wielu fanów sztuki filmowej zjeżdża do los Angeles co roku, ponieważ to właśnie w tym mieście ma miejsce uroczyste wręczenie nagród Akademii Filmowej. Gala oskarowa to okazja do tego, żeby z niewielkiej odległości móc podziwiać największe gwiazdy światowego formatu i nawet zrobić im zdjęcie. Amatorzy innej sztuki, mogą skorzystać z usług rozlicznych muzeów i galerii. Los Angeles to bowiem również centrum kreatywności. Działa tam mnóstwo młodych i tych bardziej doświadczonych artystów. Codziennie można natrafić na jakąś premierę w teatrze, ale także na otwarcie wystawy światowej sławy artysty. W mieście funkcjonuje wielu twórców, ale decydują się tam swoje prace wystawiać także inni artyści, którzy liczą na rozgłos i sławę, dzięki reputacji miasta. Miasto Aniołów przyciąga do siebie turystów z różnych stron świata i każdemu oferuje co innego. Każdy może tam zdecydować się na inną trasę wycieczki. Niektórzy wybierają ten region jedynie ze względu na przepiękne wybrzeże i cudowną wodę, inni zaś kierują się przede wszystkim możliwością spotkania kogoś znanego i sławnego. Należy jednak uważać na oszustów, którzy bardzo często podszywają się pod gwiazdy kina, a są jedynie ich sobowtórami. Bardzo często poruszają się oni po ulicach miasta i udają celebrytów, aby nabierać nieświadomych niczego turystów.

Leave a Reply