Latanie po Stanach Zjednoczonych

Dla większości podróżujących turystów oczywistym jest, że samoloty to najskuteczniejsza forma transportu. Jako pierwsi masowo z samolotów pasażerskich zaczęli korzystać klienci amerykańskich linii lotniczych. To właśnie w Stanach Zjednoczonych boom na latanie zagwarantował dalszy rozwój technologii awiacyjnych. Dzisiaj ogromna część ruchu lotniczego na całym świecie generowana jest przez firmy zarejestrowane w USA lub latające do i ze Stanów. Wybierając się do tego wielkiego kraju, warto więc najpierw dokładnie przeanalizować siatkę połączeń i wybrać najbardziej odpowiadające nam lotnisko. Tych na terenie całych Stanów są tysiące, więc wybierając się samolotem można od razu wylądować w miejscu docelowym. Problemu takiego naturalnie nie mają ci podróżni, którzy decydują się na odwiedzenie tylko jednego miasta. Nowy Jork czy San Francisco, to aglomeracje tak ogromne, że całkowite ich zwiedzenie wraz z przyległymi terenami i atrakcjami turystycznymi, jest praktycznie niemożliwe.
Nie dziwi więc, że spory odsetek turystów przybywających corocznie do Stanów Zjednoczonych nie wybiera się na peryferia, nie zwiedza parków narodowych, nie wypożycza aut, żeby przemieszczać się od Wschodniego do Zachodniego Wybrzeża. Decydują się oni na zamieszkanie w jednym miejscu, najlepiej w samym sercu znanej metropolii i zwiedzanie jej z tej perspektywy. Oni wybrać powinni więc lotnisko położone jak najbliżej miejsca zameldowania. Sama podróż od lotniska do hotelul może być bowiem w przypadku wielkich amerykańskich dróg i korków bardzo uciążliwa. Na szczęście infrastrukturalnie okolice amerykańskich lotnisk zawsze przygotowane są na wizyty najważniejszych gości i nie brakuje miejsc, które są gotowe do przyjęcia turystów już kilka metrów od wyjścia z lotniska.
Ale samoloty są bardzo ważnym środkiem transportu nie tylko dla tych turystów, którzy decydują się do Stanów Zjednoczonych wlecieć, lub opuścić je w innym kierunku świata. Także sam tranzyt wewnątrz granic Stanów Zjednoczonych jest bardzo dochodową gałęzią biznesu, z wieloletnią tradycją. Na tym rynku funkcjonuje jeszcze więcej małych, stanowych operatorów, którzy nigdy nie latają przez Ocean, ale mają mniejsze jednostki i mogą oferować tańsze bilety dla niedużych grup podróżnych. Na szczęście w dobie internetowych wyszukiwarek połączeń znalezienie najbardziej atrakcyjnego – ze względu na cenę lub położenie lotniska – połączenia trwa kilka chwil. Następnie możliwe jest jego szybkie zarezerwowanie online oraz zapłacenie za zamówienie elektronicznym przelewem czy kartą płatniczą. Stany Zjednoczone to ogromny teren, więc niekiedy dostanie się z jednego dużego miasta do kolejnego punktu na mapie oznacza podróż na tysiąc mil. Trudno wyobrazić sobie w takiej sytuacji lepszy środek transportu aniżeli samolot właśnie. Jakość samolotów od strony technicznej, podobnie jak samo wyposażenie licznych małych i średnich portów lotniczych na terenie USA, stoi na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu podróżowanie w taki sposób jest komfortowe i bezpieczne.

Leave a Reply