Jacy są Amerykanie?

Światem żądzą stereotypy i nie od dziś wie o tym każdy z nas. Wszystkie państwa, narody i nacje mają swoje charakterystyczne przywary. Niektóre z nich okazują się prawdą, a inne to tylko często obraźliwe mity. Jednak w każdej plotce jest podobno ziarnko prawdy. Jacy zatem tak naprawdę są Amerykanie? Odpowiedzi szukajcie poniżej.

Amerykanie to jeden z narodów, który jest najczęściej „obgadywany” przez innych i ten fakt zasadniczo nie dziwi. Wiele przykładów dostarczają nam oni bowiem sami, produkując ogromną liczbę komediowych filmów, w których prezentują swoje przyzwyczajenia.

Jednym z pierwszych rzucających się nam skojarzeń na ich temat jest sprawa wagi. Dla większości mieszkańców innych kontynentów, charakterystyczny Amerykanin to taki, który ma kilkanaście (o ile nie kilkadziesiąt) nadprogramowych kilogramów, a przy tym objada się niezdrowymi fast-foodami, a przede wszystkim hamburgerami i hot-dogami, wszystko to popijając Coca-Colą. W tym stereotypie jest niestety dużo prawdy. Bardzo duża liczba mieszkańców Stanów Zjednoczonych nie grzeszy zdrowym stylem życia.

Dla każdego Amerykanina niesamowicie ważny jest samochód. W USA bowiem prawo jazdy nabywa się już mając szesnaście lat (podczas gdy w większości państw europejskich dolna granica wynosi osiemnaście lat). Niemalże każdy człowiek ma tam własny samochód. Chodzenie na nogach lub jeżdżenie autobusami nie jest tam bowiem modne. Amerykanie zazwyczaj pragną mieć samochody o bardzo dużych gabarytach, które przy tym niestety wydzielają sporo spalin zanieczyszczając środowisko, jednak kto by się tam tym przejmował.

Jednym z fenomenów Amerykanów jest fakt, iż za wszelką cenę pragną oni czuć się bardzo dobrze pod względem psychicznym. Liczba poradników, mówiących jak to osiągnąć zajmuje zdecydowanie najwięcej miejsca na sklepowych półkach. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych bardzo dobrze rozwinęli także liczbę i różne opcje terapii i zabiegów, które poprawiają samopoczucie, spośród których szczególną popularnością cieszą się terapia krzykiem czy celebracji „ponownych narodzin”. Wiele osób w celu osiągnięcia szczęścia łyka także medyczne specyfiki.

Leave a Reply