Co najbardziej interesuje Polaków?

Nasi Rodacy coraz częściej decydują się na wylot do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w celach turystycznych. Do niedawna latali tam jedynie Polacy posiadający jakiekolwiek interesy służbowe, naukowe lub rodzinne. Wielu naukowców z Polski swoją ścieżkę kariery związało właśnie ze Stanami Zjednoczonymi, głównie z uwagi na szeroką dostępność najnowocześniejszych technologii. Dzisiaj, Polacy mają coraz więcej pieniędzy i zakup biletu lotniczego za kilka tysięcy złotych nie stanowi już dla nich tak dużej bariery, jak niegdyś. Ceny biletów są coraz bardziej korzystne, z czego chętnie korzystamy. Jedyną praktyczną przeciwnością stają się wizy, ale i o nie nie jest już tak trudno, jak kilka lat temu.

Polonia amerykańska zamieszkuje głównie tereny metropolii Chicago, jednakże nie jest to jedno z miast, które Polacy odwiedzają obecnie w celach turystycznych. Dzisiaj Polak wyjeżdzając do Ameryki Północnej chce przede wszystkim poznać najsłynniejsze miejsca na mapie, głównie te znane z popularnych amerykańskich filmów i seriali. Dlatego też tak wielką popularnością cieszy się samo Hollywood. Turyści wybierają to miasto z nadzieją, że na ulicy uda im się spotkać jakąś gwiazdę i z nią porozmawiać, czy pstryknąć sobie zdjęcie. Zdarza się to dość często i jest to doskonała okazja do przywiezienia w rodzinne strony doskonałej pamiątki. Należy jednak uważać na dziesiątki sobowtórów, którzy poruszają się po ulicach miasta przez cały dzień w nadziei na to, że zostaną pomyleni właśnie z jakąś wielką gwiazdą.

Kolejnym miejscem najchętniej odwiedzanych przez polaków, już nie w pogoni za celebrytami jest oczywiście Las Vegas, czyli miasto tysięcy kasyn. Bardzo popularne stały się wśród polskich par śluby zawierane właśnie w tym słynącym z udzielania szybkich ceremonii mieście. Po ślubie miasto to stwarza dziesiątki okazji do świetnej zabawy i świętowania samego faktu. Kasyna i centra uciechy zapraszają wszystkich swoich klientów kolorowymi banerami i tysiącami świateł. Wielu turystów liczy w szczególności na to, że z wycieczki do Las Vegas przywiozą do kraju fortunę wygraną w kasynie. Niestety, zdarza się to niezwykle rzadko.

Równie popularnym celem wycieczek polskich turystów jest także San Francisco, znane z wielu amerykańskich filmów. Polacy wyruszają tam głównie z powodu niesamowitych widoków i ciekawej budowy terenu. Każdy marzy o tym, aby pojechać starym turystycznym tramwajem pod górę, w stronę zachodzącego słońca. Poza tramwajami, trzeba koniecznie przemierzyć most Golden Gate, a także odwiedzić muzeum najpopularniejszego więzienia na świecie – słynnego Alcatraz. Niezwykle klimatyczna jest tamtejsza dzielnica Chinatown, zamieszkała przez mniejszość chińską. Można tam skosztować potraw tradycyjnych i regionalnych, a także zrobić wspaniałe zakupy z pamiątkami.

Nie można oczywiście zapominać o najsłynniejszym amerykańskim mieście, czyli sercu USA – Nowym Jorku. Poza dzielnicami biznesowymi, ma on mnóstwo innych atrakcji do zaoferowania. Na pewno każdy odwiedzający to miasto, powinien udać się na Statuę Wolności.

Leave a Reply