Znaczenie Florydy na mapie

W przypadku Stanów Zjednoczonych znalezienie jednego kluczowego regionu czy miasta i ograniczenie się do niego byłoby niemożliwe. Atrakcji, które przepełniają całe USA od wschodniego wybrzeża do zachodniego, jest tak wiele, że nawet rodzimi Amerykanie nie mają możliwości zobaczenia wszystkich tych niewyobrażalnych rzeczy w trakcie swojego życia. Wybierając się więc do Stanów Zjednoczonych absolutnie koniecznym jest ograniczenie swojego planu do tylko kilku wybranych miast – najlepiej położonych blisko siebie. Podróżowanie po USA, ze względu na ogromne odległości między poszczególnymi punktami na mapie, jest niesamowicie kosztowne, ale potrafi być też czasochłonne i uciążliwe, zwłaszcza przy nagłych i częstych załamaniach pogody. Decydując się na jeden region i pragnąc połączyć najbardziej amerykańką rozrywkę z prawdziwie tropikalną pogodą, warto rozwayć przede wszystkim Florydę.

Floryda to miejsce dla samych obywateli USA kultowe, to właśnie tam na starość marzy zabrać swój majątek większość dorobkiewiczów. Gorące klimaty Florydy doskonale przyciągają zarówno turystów pragnących opalić się czy zabawić w nocy na popularnej Miami Beach, ale także rodzimych turystów, dla których półwysep to idealne rozwiązanie na dłuższy wakacyjny wypad. Wśród miast Florydy, które absolutnie najbardziej kojarzą się z udanym wypoczywaniem i atrakcjami zapierającymi dech w piersi, jest Miami. To prawdziwa stolica nie tylko Florydy, ale całej grupy młodych podróżników i rodzimych Amerykanów, którzy w Miami cenią sobie przede wszystkim różnobarwność.

W Miami nie brakuje klubów prowadzonych przez bardzo określoną grupę dla bardzo określonej klienteli. Każdy, bez wględu na kolor skóry, preferencje seksualne lub wygląd – znajdzie tutaj idealne miejsce dla siebie czynne przez całą dobę. Różnorodność kultur i ras, które od wieków spotykają się na tym terenie, obecna jest chociażby w sztuce ulicznej. W Miami co kilkanaście metrów spotkać można w najbardziej zatłoczonych miejscach miasta muzyków, performerów, artystów czy całe grupy cyrkowe i teatralne, przedstawiające swój program dla przypadkowych i całkiem celowych przechodniów. Takie miasto nie może być bez doskonale zorganizowanej kultury ulicznej, czego przejawem są rozliczne festiwale i spotkania arystyczne odbywane całkowicie na otwartym powietrzu. Ze względu na swoje unikalne położenie w zatoce jest to także miejsce rozgrywania przytłaczającej części największych imprez sportowych i rozrywkowych na wodzie. Miami to port notujący rocznie największą liczbę wpływających i wypływających statków, więc miłośnicy surfowania, żeglowania czy nurkowania, a także ścigania się na falach, prawie o każdej porze roku znajdą tutaj dla siebie cały szereg atrakcji. Oprócz klubów nocnych, ciekawych tanich noclegowni i tętniącej życiem Miami Beach, ważnym elementem całej tamtejszej kultury jest bardzo smaczna kuchnia, będąca wypadkową wpływów wielu różnych regionalnych kuchni, które napłynęły tutaj wraz z mniejszościami etnicznymi.

Leave a Reply