Typowe atrakcje w USA!

Wielu uważa, że zagraniczny wypad to idealny moment na relaks i odpoczynek. Zwłaszcza przy dobrej pogodzie panującej na miejscu dużo osób chce korzystać z warunków, jakie na co dzień nie panują w ich regionie. Stany Zjednoczone Ameryki Północnej są pod tym względem na szczęście położone na obszarze bardzo rozległych – na południu są więc w strefie podzwrotnikowej tropikalnej, dzięki czemu w miastach jak Miami czy San Francisco dominują bardzo wysokie temperatury. Dodatkowo dzięki dostępowi do zatok są tam idealne warunki do uprawiania sportów wodnych – szczególnie popularnego w USA surfingu. Znalezienie sobie jakiejkolwiek atrakcji na miejscu jest jednak więcej niż wskazane – odpoczynek w ruchu sprawia o wiele większą przyjemność i, jak donoszą psychologowie, pozwala się zdecydowanie lepiej zregenerować po trudach pracy, zresetować umysł i odświeżonym przystąpić do pracy po powrocie. A w takim miejscu jak Stany Zjednoczone wymyślono lub sprowadzono praktycznie każdą możliwą formę rozrywki, więc każdy bez wyjątku będzie w stanie namierzyć coś adekwatnego do siebie.

W Ameryce bardzo wysoką pozycję zajmują wszelkiej maści sporty motorowe. Mowa tutaj przede wszystkim o wyścigach samochodowych, które mają bardzo długą i owocną tradycję – związaną silnie z całą historią amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego. Bez większego problemu można więc tutaj wynająć najróżniejsze auta i wyruszyć nimi w podróż po całych Stanach Zjednoczonych – co jest zresztą bardzo modną i opłacalną formą podróżowania po USA. Rok rocznie miliony turystów wypożycza amerykańskie samochody, gdyż te są wyjątkowo bezpieczne i pomimo spalania ogromnej liczby galonów, przy niskiej cenie galonu paliwa także tanie. Komfort jazdy w amerykańskich autach jest ogromny, a autostrady umożliwiają pełne wykorzystanie niebagatelnej mocy zamkniętej pod maską. Jazda amerykańskim sedanem po bezpiecznej autostradzie nie przemawia jednak do każego – sport motorowy to w USA także ciężarówki i półciężarówki, samochody terenowe, quady i motory. Wszystko to z powodzeniem oglądać można na licznych festiwalach i turniejach sportowych, ale także samodzielnie nabyć lub wynająć. Jeśli ktoś pasjonuje się motoryzacją lub chociażby chciałby spędzić kilka godzin w trudnym terenie na potężnym quadzie, Stany Zjednoczone są dla niego wymarzonym miejscem.

USA posiada jednak wiele rozrywek, które potrafią idealnie zabić czas i pozwalają się zabawić, najlepiej w grupie. Jedną z takich zabaw jest bez wątpienia gra w kręgle, która ma w Stanach bardzo długą tradycję i potrafi przyjąć formę nie tylko przyjacielskiej rozrywki. Charakterystyczne dla narodu, który tak bardzo ceni sobie otwarty dostęp do broni palnej, jest także korzystanie z sal do paintballu jako idealnego środka na odstresowanie się lub odbycie rywalizacji z kolegami z pracy czy rodziną. Na bazie paintballa powstała także odmiana nieco bardziej innowacyjne technologicznie, a dzięki zastosowaniu techniki mniej brudna i bolesna – lasertag. Zawodnicy wyposażeni zostają w specjalne kamizelki z lampkami LED, które sygnalizują przynależność do konkretnej drużyny oraz ewentualne otrzymanie strzału od przeciwnika.

Leave a Reply