Śledząc amerykańską kulturę

Decydując się na podróż do Stanów Zjednoczonych, posiadając odpowiednią gotówkę i pozwolenie na przebywanie na terenie USA, pozostaje już tylko wybrać sobie jakąś ścieżkę podróży. Warto jest przy tym kierować się w pierwszej kolejności własnymi pasjami i zainteresowaniami, albowiem USA ma zbyt wiele do zaproponowania, by kierować się rankingiem najpopularniejszych czy najczęściej wybieranych miejsc. Kierowanie się własnym hobby lub pasjami to jedno z lepszych sposobów. Ale można kierować się także najbardziej zapamiętanymi symbolami amerykańskiej kultury. Śledzenie wydarzeń kluczowych dla całych Stanów z punktu widzenia podróżnika przemierzającego kolejne mile jest najłatwiejsze z samochodu. Samochód jako środek tranportu stanowi zresztą dla całej amerykańskiej historii bardzo ważny jej element.

To przemysł motoryzacyjny w dużej mierze pchnął całą amerykańską ekonomię na przód, umożliwił amerykańskim rodzinom zarabianie i wydawanie pieniędzy na różne dobra. Wokół przemysłu samochodowego oraz możliwości swobodnego podróżowania perfekcyjnie przygotowanymi drogami ekspresowymi, zbudowano zresztą całą ideę nowoczesnego otwartego społeczeństwa amerykańskiego. Wiele osób swojego czasu decydowało się, by po ukończeniu szkoły średniej najpierw wsiąść w samochód i za oszczędności lub pieniądze rodziców wyruszyć w podróż po całych Stanach. Dzisiaj to, co niegdyś pobudzało wyobrażenia młodych Amerykanów, jest częstym marzeniem wśród turystów z Azji albo Europy, którzy nasiękli już całkowicie amerykańską kulturą, a teraz chcieliby z nią jeszcze móc namacalnie poobcować. Często ludzie tego typu decydują się wybierać trasy od najbardziej kulturowych miast do innych ważnych dla siebie z emocjonalnego punktu widzenia lokalizacji.

Fani motoryzacji powinni zdecydowanie zobaczyć Detroit, miasto będące przez dekady motorem napędowym całej amerykańskiej ekonomii, dowód przewagi społeczeństwa amerykańskiego nad resztą świata. To tutaj powstawały najnowocześniejsze auta, a dzisiaj miasto przypomina bardziej miasto-widmo, w wyniku zapaści rynku motoryzacyjnego. Podróż z detroit w stronę Seattle pozwoli na zaobserwowanie niesamowitych wręcz terenów ukształtowanych przez lata procesów geologicznych. Będąc zaś w Seattle można stać się świadkiem chociażby tego, jak w USA buduje się potęgę kobiecej piłki nożnej. Infrastruktura w tym mieście związana z samą piłką nożną z pewnością przewyższa jakiekolwiek inne tego typu ośrodki treningowe dla Pań. Dalej na drodze znajdują się chociażby takie miejsca jak Atlanta, gdzie z powodzeniem każda rodzina znajdzie dla siebie rozrywkę. Parki rozrywki i rozliczne muzea tematyczne z pewnością pozwolą każdej rodzinie zlokalizować coś idealnego dla siebie. Miłośnicy przyrodniczych atrakcji i aktywnego spędzania czasu z pewnością powinni zrezygnować z podróżowania po bardzo zatłoczonych i drogich miastach wschodniego oraz zachodniego wybrzeża i skupić się na północnych i centralnych stanach. To tam znajduje się najwięcej nietknętych Parków Narodowych, które zlokalizowane są na niesamowicie ukształtowanych terenach, z unikalnymi warunkami atmosferycznymi, a dzięki temu – bogatą fauną i florą z licznymi zagrożonymi gatunkami.

Leave a Reply