Naturalne atrakcje Stanów

Większość osób decydujących się na wyjazd o Stanów Zjednoczonych zdaje się celowo wybierać największe metropolie. Nie brakuje tam oczywiście bardzo ważnych atrakcji, które decydują o historii całych Stanów – jak chociażby Statuta Wolności czy Empire State Building. Wszystkie one znane są ludziom, którzy nigdy w USA nie byli i nie będą, właśnie dzięki mediom i amerykańskiej popkulturze, w której symbole te wystpępują wyjątkowo często. Nie wszyscy wyobrażają sobie jednak wymarzone wakacje w taki sposób. Amerykańskie drogi także często są gwiazdą filmów, w których bohaterowie samochodem podróżują kolejne tysiące mil płaskich i pustych jezdni. Dzisiaj może nie są one już tak puste, ale nadal świetnie się nimi podróżuje, a ponieważ samo wynajęcie samochodu w Stanach jest bardzo proste i stosunkowo tanie, warto rozważyć właśnie taki sposób przemierzania kolejnych stanów.

Niewątpliwie dla ludzi poszukujących bardziej naturalnych miejsc i atrakcji, które nie są położone w samym sercu miasta, USA ma wiele do zaproponowania. W dużej mierze są to Parki Narodowe, które wyróżniają się niesamowitymi widokami, roślinnością i fauną. Wszysto wynika z faktu, że Stany Zjednoczone to kraj zajmujący ogromną przestrzeń, blisko połowę całego kontynentu. Z tego względu położone są na różnych płytach tektonicznych, w różnych strefach klimatycznych i czasowych. To sprawia, że na terenach Parków Narodowych obserwować można bardzo dużą różnorodność. Oprócz parku Yellowstone, który kojarzy prakytcznie każdy człowiek na świecie, na terenie Stanów Zjednoczonych funkcjonuje jeszcze kilka wielkich parków, z których każdy ma coś zupełnie innego do zaproponowania zwiedzającym. Każdy z nich natomiast ma doskonałą infrastrukturę, dzięki której rodzinne zwiedzanie tych bardzo rozległych Parków jest czystą przyjemnością.

Parkiem, który może być ciekawym wyborem dla osób przebywających na zachodnim wybrzeżu, jest Park Narodowy Olympic. Zajmuje prawie cały półwysep o tej samej nazwie, a dzięki unikalnemu uwarunkowaniu geograficznemu znajdują się tam zwierzęta i rośliny charakterystyczne dla oceanicznego nabrzeża, wysokich gór oraz lasów deszczowych. Kolejnym ciekawym miejscem na mapie amerykańskich parków narodowych jest Tenton Park, który położony jest na terenie masywu górskiego oraz polodowcowych jezior i rzek. Jest to miejsce o zapierających dech w piersiach widokach, dające możliwość zobaczenia chociażby polujących w naturze osobników z gatunku grizzlie. Na liście niesamowitych miejsc są także Park Narodowy Grand Canynon. Corocznie do Wielkiego Kanionu przybywają miliony turystów, dla których zarówno wizyta na dnie kanionu jak i na jego samym szczycie jest ogromnym przeżyciem. Ten Park jest klasycznym przykładem na to, że niesamowite ukształtowanie terenu prezentujące setki tysięcy lat działania procesów geologicznych jest w stanie zachwycać miliony turystów. Dzięki Kanionowi Park Narodowy jest najczęściej odwiedzanym parkiem w całych Stanach Zjednoczonych – co przy takiej konkurencji, jest bardzo wymowne.

Leave a Reply