Najważniejsze miasta Ameryki

Podróż po Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej nie jest prostym zadaniem. Wybierając się tam warto najpierw bardzo dokładnie zastanowić się nad kierunkami podróży i miastami będącymi w planach postoju. Większość z miast Stanów Zjednoczonych posiada lotniska gotowe do przyjmowania nawet największych samolotów pasażerskich, więc ze znalezieniem idealnego punktu na przylot nie powinno być problemu. Niewątpliwie samo podróżownie po Stanach nie jest problematyczne, o ile posiada się odpowiednie środki finansowe. Biedni ludzie bez wątpienia uznają odległości między przeciętnymi miastami wschodniego i zachodniego wybrzeża za bardzo uciążliwe i drogie. Jeśli jednak środki finansowe nie są ograniczeniem, podróżowanie po USA odbywa się szybko i bardzo komfortowo. Liczba konkurencyjnych linii lotniczych pozwala w każdej chwili zarezerwować tani bilet lotniczy do praktycznie każdego liczącego się amerykańskiego miasta. Z kolei sieć drogowa, rozwinięta w USA na bardzo wysokim poziomie, pozwala na swobodne, bezpieczne i szybkie podróżowanie pomiędzy poszczególnymi stanami. Stosunkowo niskie ceny wynajmu samochodów na miejscu, a także niska cena za galon paliwa, zachęcają do takiej formy podróżowania.

Ważniejsze jednak od tego, czym podróżować po USA, jest to – gdzie podróżować. Rozwój turystyki amerykańskiej z dekady na dekadę utrudnia zdecydowanie się na określony kierunek podróży. Jeśli ktoś planuje zobaczyć najbardziej imponujące naturalne rezerwaty przyrody zlokalizowane na terenie USA, musi wybrać spomiędzy wielu bardzo wartościowych Parków Narodowych: od Yellowstone, przez Teton i Olympic, Gran Canyon, aż po Yosemite i Arche. Każdy z nich ma zupełnie inne cechy charakterystyczne, inne położenie i infrastrukturę dla turystów. Także widoki rozpościerające się przed oczami przybyszy w każdym z nich są inne. A ponieważ nie da się żadną miarą obejrzeć wszystkich narodowych parków Stanów Zjednoczonych, trzeba z góry ustalić, co i w jakim terminie można samemu zwiedzić.

Podobnie jest z miastami – każde może pochwalić się absolutnie niepowtarzalnym klimatem, zabudową czy biznesem. Waszyngton to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy interesują się historią Stanów Zjednoczonych i władzą oraz rządem amerykańskim. Wszystkie najbardziej rozpoznawalne i znaczące instytucje polityczne z USA mają swoje siedziby zlokalizowane właśnie w Waszyngtonie. Dla każdego, kto oglądał w swojej historii filmy o wielkiej Ameryce, miastem najbardziej kojarzącym się z potęgą tego kraju, jest Nowy Jork. Ze swoją Statuą Wolności oraz budynkiem giełdy na Wall Street, ale przede wszystkim zapierającym dech w piersi Manhattanem, pejzaż Nowego Jorku stanowi jedną z najłatwiej rozpoznawalnych panoram miejskich całego świata. Jeszcze dla innych miłośników amerykańskiej kultury miastem, które absolutnie trzeba zobaczyć przebywając na terenie USA, jest Los Angeles ze swoimi słynnymi wzgórzami Hollywoodu oraz Beverly Hills, gdzie zamieszkują na co dzień gwiazdy znane z wielkiego ekranu.

Leave a Reply