Najbardziej popularne miejsca

Od wielu lat bez przerwy to także USA jest światowym liderem dochodów z turystyki. W świecie wielkiego zainteresowania przede wszystkim gorącymi wyspami, to Stany Zjednoczone przyciągają najwięcej zamożnych turystów. Bo nie ma wątpliwości, że do Stanów w pierwszej kolejności przybywają turyści dość zamożni, ewentualnie klasa średnia. W celach turystycznych można w Stanach stracić ogromne pieniądze, głównie przez to, że kraj ma tak wiele do zaproponowania. Ogromne obszary, które zajmuje USA, przekładają się na liczne strefy czasowe, różnice pogodowe i klimatyczne oraz geograficzne. Na terenie poszczególnych stanów mogą występować jednocześnie warunki tropikalne, nabrzeżne i śródlądowe. W wielu miejscach tuż obok wielkich gór występują polodowcowe rzeki oraz jeziora, dające życie tysiącom różnych roślni i zwierząt. Nie dziwi więc, że turyści przybywający do Stanów Zjednoczonych mogą mieć problem ze zdecydowaniem się na konkretne atrakcje.

Na pewno jednym z wyznaczników tego, co należy obejrzeć na miejscu w pierwszej kolejności, powinny być indywidualne zainteresowania i pasje. Jeśli ktoś fascynuje się filmami, powinien bez wątpienia wziąć pod uwagę wizytę w Los Angeles. To tam, w beverly hills będzie mógł wziąć udział w wycieczce wraz z innymi turystami, uliczkami pomiędzy domami gwiazd. Pilot zdradza na nich wszystkie sekrety z życia osób znanych z ekranu. Przy odrobinie szczęścia możliwe jest nawet zobaczenie kilku gwiazd mniejszego lub większego formatu. Pasjonaci kina z pewnością chcieliby także dostać się na teren kultowego studia produkcji filmów Warner Bros, ale wejście tam nie jest tak proste, jak zrobienie sobie zdjęcia z hollywoodzkim znakiem na wzgórzach Los Angeles. Zupełnie innymi potrzebami wykazywać może się człowiek będący od zawsze pasjonatem wielkiej rozrywki i spełniania amerykańskiego snu o pieniądzach. Dla takich ludzi miejscem, bez którego wycieczka do Stanów Zjednoczonych nie może zostać uznana za zakończoną bez zobaczenia Las Vegas. To nie tylko amerykańska stolica rozrywki i przepychu, to dla światowego turysty symbol niekończącej się nocnej zabawy. Odwiedzając kasyna i hotele oraz kluby Las Vegas trzeba jednak być przygotowanym na spore wydatki.

W stanach zjednoczonych znajduje się wiele atrakcji, z którymi przeciętny człowiek chciałby mieć zdjęcia. Klasycznym takim miejsce, które absolutnie koniecznie trzeba zobaczyć, jest Statua Wolności, Empire State Building, Kapitol czy Biały Dom. Do tego dochodzi często Golden Bridge, Wielki Kanion i San Francisco. Miejsc do zobaczenia jest całe mnóstwo, ale wiele z nich leży w zupełnie innym miejscu tego rozległego kraju. Podróżowanie samolotem co dwa dni w inne miejsce jest szalenie kosztowne. Czasochłonne z kolei jest jeżdżenie wszędzie wynajomowanym samochodem. Najlepiej jest więc z góry przyjąć, że nie da się samodzielnie zobaczyć przy jednej wizycie wszystkich pięknych miejsc i historycznych atrakcji, które znajdują się na terenie USA. Warto zaplanować czas i podróż tak, żeby wykorzystać czas jak najaktywniej, ale też odczuć satysfakcję i mieć chwilę zadumania się nad wszystkimi tyimi atrakcjami.

Leave a Reply