Najbardziej niebezpieczne miejsca w USA

Stany Zjednoczone to piękny kraj. Miliony Polaków chętnie by tam pojechało, ale nie każdy ma taką możliwość. Jedni chcieliby po prostu zwiedzić to państwo i poznać zwyczaje Amerykanów. Wielu osobom Stany Zjednoczone po prostu bardzo imponują. Nie da się ukryć – to największe na świecie mocarstwo, z którym praktycznie nikt inny nie może się równać. Inni zaś marzą o tym, aby kiedyś pojechać do Ameryki w celach zarobkowych. W tym kraju nie brakuje wielu Polaków, dlatego na pewno zmiana otoczenia nie przebiegałaby zbytnio gwałtownie. Niestety, nie każdemu jest to dane. Przede wszystkim dlatego, że decydują względy proceduralne. Nie wszyscy są w stanie zdobyć wymagane dokumenty. Jeśli jednak komuś się to udaje, jest bardzo szczęśliwy i ukontentowany. Ma wrażenie, że złapał Pana Boga za nogi. Oczywiście, tak jak już wspomnieliśmy, Stany Zjednoczone to bardzo piękny kraj i charakteryzuje się wieloma możliwościami. Niektóre jego miejsca są jednak niebezpieczne i trzeba uważać, aby nie napotkać na poważne kłopoty. Które z nich można zaliczyć do tej grupy? Oto nasz krótki przewodnik po Stanach Zjednoczonych – pod tym właśnie kątem.
Na pewno jednym z bardziej niebezpiecznych miejsc jest St. Louis. Szczególnie chodzi o Fountain Park. Jest tam bardzo dużo Afroamerykanów, którzy aby przeżyć chwytają się różnych zajęć. Niestety, często też tych nie do końca zgodnych z prawem. Przez to Fountain Park w St. Louis jest niebezpiecznym miejscem i jeśli nie musicie, to raczej nie odwiedzajcie tych rejonów, ponieważ możecie stać się ofiarami napadu czy nawet jeszcze gorszego przestępstwa.
Bardzo niebezpiecznym miejscem jest też Rockford – w stanie Illinois. Co roku wskaźniki przestępczości są tam naprawdę bardzo duże. Bardzo wielu mieszkańców tej okolicy żyje w dużej biedzie, a nawet ubóstwie. To popycha ich do robienia rzeczy niezgodnych z prawem. Niestety, przyczynia się to do tego, że w Rockford jest sporo zabójstw, gwałtów, napadów czy kradzieży. Życie tam na pewno nie jest usłane różami. Codziennie trzeba mieć się na baczności, ponieważ nie wiadomo kto lub co czyha za następnym skrzyżowaniem czy rogiem ulicy.
Mnóstwo przestępstw jest też dokonywanych w Detroit – w stanie Michigan. Tam również jest bardzo wysoki wskaźnik ubóstwa. To również przyczynia się do tego, że nie brakuje morderstw, napadów, kradzieży, gwałtów czy uprowadzeń. W tej lokalizacji istnieje wiele gangów, które walczą o wpływy na śmierć i życie. Często cierpią na tym zupełnie niewinni ludzie, którzy po prostu znaleźli się w niewłaściwym miejscu i o nieodpowiedniej porze.
Jeśli wybieracie miejsce do mieszkania w Stanach Zjednoczonych, to unikajcie również północnej część Springdale w Tulsie (w Oklahomie). Tam również corocznie dochodzi do wielu przestępstw. Z pewnością życie tam nie jest łatwe i trzeba liczyć się z wieloma trudnymi sytuacjami. Obywatele innych państw skarżą się, że są często napadani i ginie im wiele wartościowych przedmiotów. Najgroźniejszych przestępstw też niestety nie brakuje.
W wielu poprzednich przypadkach, jednym z głównych powodów tak wysokiej przestępczości był spory wskaźnik ubóstwa – panujący w danej lokalizacji. W Oakland, w stanie Kalifornia, pod tym względem nie jest tak źle (około 10%). Niestety, nie przekłada się to na bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców. Aby czuć się spokojnie, trzeba zawsze mieć oczy szeroko otwarte. W tym miejscu nierzadko ludzie mają do czynienia z morderstwami, kradzieżami, gwałtami czy napadami.
Niebezpiecznie jest też mieszkać w Memphis, w stanie Tennessee. Miasto to ma grubo ponad pół miliona osób. Niestety, spory odsetek nie chce uczciwie zarabiać na utrzymanie swoje czy własnej rodziny. Bardzo dużo osób nie przestrzega prawa i często łamie zasady. Wskutek tego, przykładni obywatele mają do czynienia z wieloma przestępstwami, co na pewno nie sprawia, że życie w Memphis jest godne zarekomendowania.
Inne niebezpieczne miejsca w Stanach Zjednoczonych to Cleveland (w Ohio), Little Rock (w Arkansas) czy Baltimore, w stanie Maryland.

Leave a Reply