Atrakcyjne miejsca w USA

Stany Zjednoczone są krajem o bardzo dużej powierzchni, gdzie istnieje mnóstwo niesamowitych miejsc. USA to często kraj marzeń dla wielu osób. Istnieje sporo miejsc, które powinno się obejrzeć przebywając w USA.

Według znawców numerem jeden każdego turysty jest miejsce zwane Dolina Monumentów, które należy do Indian Navajo. Jest to miejsce w Utah w Arizonie, które każdy powinien zobaczyć i gdzie można jeździć konno razem z Indianami. Kolejne niesamowite miejsce to Wielki Kanion. Jest to największy kanion na świecie. W miejscu tym znajduje się „najwyższy balkon” na świecie, czyli platforma widokowa Skywalk.

Innym obowiązkowym punktem zwiedzania jest Las Vegas. Jest to miejsce obfitujące w tanie noclegi i najbogatsze kasyna. Warto tu obejrzeć Fountains of Bellagio co oznacza ogromne fontanny synchronizowane z muzyką.

Zwiedzić powinno się również najstarszy park narodowy na świecie, czyli Yellowstone. Jest to miejsce, gdzie spotyka się gorące źródła i gejzery oraz grizzly, wilki, jelenie i stada dzikich bizonów.

Warto także zajrzeć do Miami, które kusi naturą w intensywnych kolorach. Kolejny punkt zwiedzających to Manhattan, gdzie można skorzystać z żółtej taksówki, zajrzeć na Bronx czy znaleźć się w centrum świata.

Nie można zapomnieć o najbardziej odległym miejscu w USA, czyli o Alasce. Alaska oferuje olbrzymie lodowce, rozległą tundrę,fiordy, wąwozy, doliny, lasy i jeziora niemalże w jednym miejscu. Warto także zahaczyć o San Francisco, gdzie znajduje się Golden Gate Bridge, który łączy San Francisco z hrabstwem Marin, nad cieśniną Golden Gate, a został zbudowany w 1937 roku.  San Francisco zajmuje tylko 124 km2 i to pagórkowatego obszaru na końcu wąskiego półwyspu.

Wielbicieli natury przyciąga także Park Narodowy Glacier położony w północno-zachodniej części stanu Montana. Zobaczyć tu można kilka dużych i kilkaset małych jezior polodowcowych. Stałym punktem dla turystów jest również Waszyngton, który jest siedzibą rządu federalnego, a większość atrakcji dostępna jest za darmo.

Turyści powinni także obejrzeć Dolinę Śmierci , która obfituje w kolorowe kaniony, ruchome wydmy czy niesamowite skały w kolorze białym jak śnieg oraz zasolone dno wyschniętego jeziora. Z kolei w Orlando znajdują się Universal Studios (Hollywood) Park i Walt Disney World.

Natomiast Everglades jest ostatnią zachowaną niezmodyfikowaną, niezniszczoną przez człowieka krainą na Florydzie.

Stany Zjednoczone posiadają również Góry Skaliste, które przecinają terytorium Stanów Zjednoczonych. W  USA znajduje się też Rock and Roll Hall of Fame, czyli muzeum rock and rolla i rocka w Cleveland.

Stany Zjednoczone to jeszcze mnóstwo innych ciekawych i niesamowitych miejsc do obejrzenia takich jak wodospad Niagara, Nowy Orlean, Kalifornia, Park Narodowy Mesa Verde, Park Narodowy Hawajskich Wulkanów, Nowy Jork, Chicago i wiele innych miejsc.

Leave a Reply