Atrakcje rodem z Hollywood

Osoby decydujące się na podróż do Stanów Zjednoczonych przeważnie bardzo dobrze wiedzą, co chcą na miejscu zobaczyć. A wybierać jest z czego – atrakcji na miejscu nie brakuje. Dzięki telewizji i licznym medialnym przekazom z USA doskonale wiemy, które symbole amerykańskiego życia są najchętniej wybierane przez turystów przybywających tam pierwszy raz. Na samym szczycie listy największych atrakcji bez wątpienia znajdują się takie miejsca jak Statua Wolności czy Empire State Building. Osoby zachwycone niecodziennym wyglądem uliczek San Francisco z pewnością wolałyby wylądować na drugim wybrzeżu i to właśnie w stolicy amerykańskich przewrotów moralnych i artystycznych zacząć swoje zwiedzanie Stanów Zjednoczonych. Wszystko to za sprawą wielu filmów i seriali opowiadających o życiu w tym cudownym kraju, które wyprodukowane zostały w dużej mierze przez utalentowanych reżyserów, operatorów i producentów Los Angeles. Miasto Aniołów, jak zwykło się mówić o popularnym L.A. to stolica amerykańskiego kina, a co za tym idzie – całego światowego kina w ogóle. Możliwość zobaczenia na własne oczy kultowych miejsc dla historii kinematografii to dla wielu turystów absolutny must-see.

Los Angeles ma do zaoferowania przybywającym turystyom bardzo wiele – począwszy od pogody, która prawie zawsze jest tam tropikalna. Opalanie się na piaszczystych plażach wchodzi naturalnie w grę i jest częstą rozrywką dla mieszkańców tych terenów, ale przybywający tylko na chwilę turyści powinni się skupić raczej na tym, co miasto ma do pokazania. A jednym z takich absolutnie czołowych miejsc, które przyciągają do Los Angeles najwięcej osób, to Beverly Hills, a więc sypialnia dla największych gwiazd. Osoby odpowiedzialne za powstawanie filmów, jak muzycy, reżyserzy i operatorzy, ale także znani z twarzy aktorzy pierwszo- i drugoplanowi, zamieszkują tutaj w mniej lub bardziej luksusowych willach i domach. Niektóre przypominają bardziej letniskowy apartament, inne prawdziwe pałace zbudowane na całe wieki – posiadanie tutaj jakiegokolwiek lokum jest już celem samym w sobie dla wielu ludzi ze światka showbiznesu amerykańskiego. Dowodzi prestiżu i zasobności portfela. Codziennie uliczkami tego osiedla przejeżdżają wycieczki pełne turystów, którzy słuchają pilotów opowiadających o zamieszkujących kolejne domy aktorach i aktorkach. Zobaczenie Beverly Hills bez wątpienia byłoby ważnym punktem na mapie każdego miłośnika plotek i kinematografii.

Będąc w Mieście Aniołów można jednak także podejść o wiele bliżej do magii kina i poznać hollywood od kuchni. Mowa tutaj przede wszystkim o wstępie do miejsc, w których kręci lub kręciło się znane na całym świecie produkcje. Niektóre plany z najbardziej kultowych pozycji w całości przenosiło się w hollywood pod dach, w celu ich zabezpieczenia na całe lata. To samo dzieje się z kostiumami głównych bohaterów i rekwizytami z filmów – niekiedy nagranych jeszcze czterdzieści lat temu. Wszystko to z powodzeniem oglądać mogą miłośnicy kina i jego historii, jeśli tylko znajdą na to wszystko czas w Los Angeles.

Leave a Reply